نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
نمای استرچ متال

نمای استرچ متال

نمای فلزی اکسپندد متال EXPANDED METAL

اکسپندد متال یا استرچ متال از صفحات فلزی (آهن-آلومینیوم-استیل و...) است که ضمن طی نمودن فرآیند تولید با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرد.

شبكه هاي طوري كششي بر خلاف انواع توري سيمي مفتولي كه به هم بافته مي شوند، يك پارچه بوده و از استحكام بسيار زيادي برخوردار هستند. اين نوع توري ها با ضخامت 0.2 تا 6 ميليمتر با طول آزاد و چشمه هايي با اندازه 6*4 ميليمتر تا 75*200 ميليمتر قابل توليد مي باشند. نوع ورق مصرفي مي تواند آهن، آلومينيوم، برنج، مس و استيل باشد.  پانل هاي استرچ متال با ضخامت هاي مختلف و با قطر چشمه هاي متنوع به صورت آماده براي نصب به كارگاه هاي ساختماني ارسال مي گردد.

   

 

کاربردها

الف) پوسته دوم نما: نمای اکسپندد متال به عنوان پوسته دوم نما می تواند برروی نمای شیشه ای کرتین وال به عنوان کنترل کننده تابش و منحرف کننده اشعه های مستقیم خورشید مورد استفاده قرار گیرد.
ب) فعال کننده نمای شب: با وجود تنوع بالا در چشمه های تولیدی اکسپندد متال با نورپردازی مناسب پشت پانل های نصب شده، نمای شب ساختمان از جذابیتی بالا برخوردار خواهد بود.
ج) خاصیت محافظتی: با توجه به امکان تولید پانل های استرچ متال در ضخامت های بالا می توان ضمن بهره برداری از چشم اندازهای متنوع آن مزیت های محافظتی نمای ساختمان را ارتقا داد.
ه) سقف کاذب: با روش هاي نصب ساده و مقرون به صرفه روي سيستم اكسپوز يا شبكه هاي از قبل پيش بيني شده به آساني نصب شده و در صورت لزوم، باز كردن مجدد آن ميسر مي باشد. از اين رو ضمن افزايش ظاهري بسيار زيبا و چشم اندازعالی، با كمترين آسيب قابليت دسترسي به سيستم هاي خدماتي و تاسيساتي مخفي در پشت اين سقف ها ايجاد مي شود. انعطاف پذيري سيستم شبكه هاي استرچ متال هماهنگي آن را با خدمات ديگر از قبيل تاسيسات آتش نشاني و نور پردازي سقفي نيز امكان پذير ساخته است.

 

مزایای نمای اکسپندد متال

الف) چشم انداز متنوع: پانل های اکسپندد متال با داشتن چشمه های سه بعدی و تنوع بالای نوع چشمه ها گستره وسیعی از چشم انداز خلاقانه را در اختیار معماران و سازندگان قرار می دهد.
ب) قیمت تمام شده بسیار مناسب: با توجه به این که این نوع نما پیش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
ج) نمای سه بعدی: نمای اکسپندد متال بدون شک تنها متریالی است که از همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می نماید و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می بخشد.
د) تنوع در طرح و رنگ

 


 3217,    11  اسفند  1397 ,   معماری