نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
ساخت فرفورژه

برای ساختن این نوع فرفورژه ها قطعه‌ای فلز چهار گوش به نام چهار سو استفاده می‌کنند. آنها این فلز را گرم می کنند، درواقع این فلز را به اندازه‌ای حرارت می‌دهند که گداخته شود.

لازم به ذکر است دمایی در حدود 45 درجه می‌تواند یک انسان اروپایی و دمای 58 درجه یک جوان آسیایی را بکشد. بنابراین ساخت این فلزات در این دمای بسیار بالا کار بسیار سخت و خطرناکی است.
بعد از تحمل این گرمای خیلی زیاد توسط فلز، حالا نوبت به دستگاه‌های دیگر می‌رسد. این کار می‌تواند توسط دست هم انجام شود اما به دلیل خطراتی که دارد بیشتر صنعتگران ترجیح می‌دهند از دستگاه استفاده کنند. نام دستگاهی که برای ساخت فرفورژه گل استفاده می‌شود فر است. البته فر که در منزل دارید بسیار متفاوت با فر کارخانه‌ها است.
قالب‌هایی که قبلاً طراحی کرده‌اند باید به کارشان بیاید! این قالب‌ها را متناسب با دستگاه فر درست می‌کنند. متخصصین این رشته، قالب‌های طراحی‌شده را در محفظه مخصوص دستگاه قرار داده و بعدازاین کار فلز موردنظر که در بیشتر موارد آهن یا آلیاژهایی از آهن هستند را در دستگاه می‌ریزند.
حتماً شما هم کنجکاو شده‌اید که کار دستگاه چیست؟ این دستگاه با استفاده از قدرت گرمایی که به آهن داده‌ایم؛ به آن شکل کوره را می‌دهد. فر باعث می‌شود آهن شکل دقیق و کاملی به خود بگیرد زیرا دارای محفظه کوره‌ای است. این محفظه اجازه ورود هوا و یا خروج گرما را نمی‌دهد بنابراین آهن چاره‌ای ندارد به‌جز اشغال تمام قالب.
نوعی از دستگاه‌ها هم هست که در آن آهن مانند حلزون فرم داده می‌شوند. در این مدل دستگاه‌ها فر دیگر نیازی به قالب ندارد. بنابراین قیمت دستگاه گران اما مورداستفاده برای همیشه می‌شود. این سبک دستگاه‌ها بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند به‌طوری که مدل قبلی تقریبا از دور خارج‌شده است.


 77,    معماری