نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
تولید فرفورژه گل نرده در ایران

تولید فرفورژه گل نرده در ایران

ایران به عنوان کشوری غنی از آهنگران و یا به اصطلاح چلنگران بسیار مجرب به عنوان یکی از بزرگ ترین صنایع تولید فرفورژه و انواع گل نرده در دنیا شناخته می شود.

توجه داشته باشید که حتی می توان گل نرده را فارسی شده کلمه فرفورژه بیان کنیم. گل نرده یا در واقع همان فرفورژه به تغییر حالت دادن میله های فلزی و یا همچنین تغییر حالت دادن یک چند ضلعی فلزی گفته می شود. نحوه کار به این صورت است که,  قسمت نوک فلز به تدریج و با ابزار هایی مانند چکش باریک شده.
 این فرآیند در طی چند مرحله گرم کردن در کوره های ذوب فلز با دمای بالا، به یک قطعه قابل شکل دهی زیبا جهت استفاده در تولید انواع گل نرده های تزیینی استفاده می‌شود.
قدمت و تاریخ پیدایش تکنولوژی ساخت گل‌نرده‌ از زمان های قدیم از کارگاه‌ های کوچک شروع شد. فرآیند تولید فرفورژه به شیوه‌های سنتی به این گونه  است که با گداختن فلز و سپس  فرم دادن آن با استفاده از دستگاه های مخصوص  صورت می پذیرد.
گفتیم که کشور ایران به دلیل داشتن نیرو های ماهر و مجرب در زمینه آهن گری، امروزه به عنوان یکی از بزرگ ترین کشور های تولید کننده در زمینه فرفورژه و همچنین انواع گل نرده تبدیل شده است.