چاپ کردن این صفحه
انواع نرده پنجره زیبا

انواع نرده پنجره زیبا

(4 رای‌ها)

نرده برای ایجاد امنیت و حفاظت از سقوط مورد استفاده قرار می گیرد، با داشتن یک نرده زیبا علاوه بر ایجاد امنیت می توانید به زیبایی خانه و ساختمان خود بیافزایید.

نرده ها در انواع و اقسام مختلفی ساخته شده اند که هر یک در جای خود کاربردی و مفید هستند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:
نرده پنجره مشبک
نرده مشبک روزنه های بسیار ریزی شبیه به توری فلزی دارند. هر چه اندازه آنها کوچک تر باشد امنیت بالاتری خواهد داشت. این نوع نرده دائمی به دلیل عدم زیبایی اغلب در منازل مسکونی استفاده نمی گردد اما به طور کلی از ایمن ترین نرده های پنجره است.
نرده پنجره میله ای
از رایج ترین نرده هایی که در منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. فاصله و اندازه های میله ها قابل تنظیم و به دلخواه افراد می تواند نصب شود. این نوع نرده در نوع داخلی و بیرونی قابل نصب هستند که میله های درونی از داخل نصب شده و قابلیت قفل شدن و باز شدن را دارند. میله های بیرونی بر روی قاب پنجره نصب می گردند.
نرده پنجره فرفورژه
یکی از رایج ترین نرده های پنجره، نرده های فرفورژه می باشد. این نوع از نرده هر چه زخامت بالاتری داشته باشد از استحکام بیشتری برخوردار می باشد. نرده های فرفورژه قابلیت ساخت در طرح های متنوع را دارند و می توان در رنگ های مختلف رنگ امیزی نمود.
نرده پنجره استیل
از نرده های استیل در پنجره ها بصورت عمودی و افقی میتوان به کار برد، در این نوع نرده در ساختمان ها و در جهت محافظ از سقوط افراد و در پنجره هایی که در ارتفاعات بالا قراردادند، استفاده شود. ولی در جلوگیری از ورود سارقان هیچگونه کاربردی ندارد چرا که از طریق پیچ و مهره به هم وصل شده و به راحتی از یکدیگر جدا می شوند.
به طور کلی استحکام نرده های استیل نسبت به آهنی کمتر است. ولی این نوع نرده ها بسیار راحت تر از مابقی نرده ها نصب می گردند.
با بیان مطالب بالا شما میتوانید نرده پنجره خود را در جنس های مختلف آلومینیوم، آهن و استیل انتخاب و سفارش دهید.
نرده ها با توجه به سلیقه و نوع طرح محل شما قابل طراحی و نصب هستند چرا که علاوه بر تمام مزایای خود وظیفه دارند تا نمای زیبایی به ساختمان شما بدهند.