نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
نمای فلزی

نمای فلزی

با پیشرفت تکنولوژی کاربرد انواع نماهای فلزی در ساختمان روز به روز قابلیت های نوینی را برای آرشیتکت ها و سازندگان به ارمغان آورده است.

فلزاتی از قبیل آهن، مس و آلومینیوم که هرکدام ماهیتی متفاوت دارند روزگاری جزو مصالح سنگین و غیرقابل انعطاف برای اجرا در ساختمان بودند و فقط به عنوان دستگیره  یا درب ساختمان به کار می رفتند. اما امروزه با ظهور ماشین های پیشرفته اکستروژه آلومینیوم و دستگاه های برش لیزری که انواع طرح های پیچیده را بر روی انواع فلزات ایجاد می نمایند دیگر دغدغه ای برای تولید و اجرای انواع پانل های طرح دار فلزی و پروفیل های با مقاطع خاص برای پنجره و یا لامل های کرتین وال  یا ریل های آلومینیومی نگهدارنده و انواع اتصالات مورد نیاز در سیستم های زیر سازی اجرای نمای ساختمان وجود ندارد.

در واقع نمای فلزی به دلیل سبکی و سهولت اجرا به کمک طراحی نما به شکل خاص آمده است دیگر نیازی نیست تا برای بازسازی نما متریال های گذشته را هر چه قدر بی کیفیت از نما جدا نمایند؛ نمای فلزی می تواند به عنوان پوششی مناسب و سبک ضمن پوشاندن نماهای ناکارآمد قبلی طرح کلی ویژه ای به بنا بدهد و با ایجاد پوسته دوم برای نمای قبلی امکان فعال نمودن نمای شب را نیز فراهم آورد.

دیگر نگرانی بابت کیفیت پایین برش های آهن با دستگاه های واترجت وجود ندارد. امروزه اگر معماران نخواهند بر روی ورق کامپوزیت برای ایجاد طرح های خود کار کنند صنعتگران به آنان پیشنهاد می دهند تا به طور مستقیم بر روی ورق آلومینیوم خالص طرح های خود را ایجاد نمایند. امکان ایجاد انواع قالب های پانچ و برش های سی ان سی برای ایجاد الگوهای متنوع اسلامی و مدرن وجود دارد که بسته به ماهیت ساختمان و سلیقه معماری با درصد خطای نزدیک به صفر در برش و خم کاری و ساخت و رنگ آمیزی دست طراحان را برای شخصی کردن یا بومی کردن طرح ها کاملا باز گذاشته است.


انواع نمای فلزی

1- نمای استرچ متال

2- نمای پانچ متال

3- نمای آهنی

4- نمای آلومینیومی

5- نمای آلومینیوم کامپوزیت

 


   

 


 4332,    10  ارديبهشت  1399 ,   معماری