نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
درباره صافورژه

درباره صافورژه

فرفورژه چیست؟ فرفورژه یك اصطلاح فرانسوی است فر به معنای آهن و فورژه یعنی كوبیده شده.

جهت تهیه آن میله های آهنی را در كوره قرار می دهند ، آنها را سرخ می كنند و روی سندانها می كوبند و نوك یا انتهای آنها را به اشكال مختلف تیز یا فلش دار در می آورند . كوبیدن این فلزات جلا و جلوه خاصی به آنها می دهد و از حالت خشكی و مقاوم بودن فلز كم می كند می توان نقش های بسیار پرپیچ و تاب كه معروف به اسلیمی هستند را با این فلز سخت وآهن مقاوم بدست آورد كه امروزه در مملكت ما در انواع و اقسام وسایل از آنها استفاده می شود. معمولاً فلزات سرد و مقاوم هستند و اتصالات آنها بسیار آسان و مطمئن است . فلزات گران قیمت هستند و از نظر ساخت و بازسازی خیلی آسان و سریع بكاربرده می شوند . امروزه نوع خاصی از فلز به نام فرفورژه رایج شده است . امروزه برای تغییر شکل فلزات در صنعت فرفورژه از دستگاه‌های مدرن بدون نیاز به حرارت استفاده می شود.

گل نرده یا همان فارسی‌شدهٔ فرفورژه (به فرانسوی: Fer Forgé) صنعت تولید مصنوعات فلزی عمدتاً از آهن و چدن می‌باشد که اصطلاح قدیمی چلنگری نیز برای آن مناسب است. هنر گل‌نرده‌سازی که از قدیم در کارگاه‌های کوچک آهنگری و به شیوه‌های سنتی و با گداختن و شکل دادن آهن و یا با ریخته گری چدن و سایر فلزات در ایران انجام می‌شد، در سالهای اخیر پیشرفتهای فراوانی داشته و تبدیل به صنعت تولید گلنرده و فرفورژه در کارگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ گردیده‌است. اینک ایران به یکی از صادرکنندگان بزرگ محصولات فرفورژه و گل‌نرده تبدیل شده‌است.

صافورژه چیست؟ صافورژه سر واژه دو کلمه "صائلا" و "فرفورژه" است. گروه صنعتی صائلا محصولات گل نرده و سازه های هنری تولیدی خود را صافورژه نامیده است. صافورژه در حقیقت نوع بهبود یافته فرفورژه های موجود با تنوع طرح و قابلیت اجرای راحت تری است. صافورژه می تواند کاربردهای مختلفی در صنعت ساختمان، زیبا سازی شهر و... داشته باشد. همچنین به عنوان ابزاری قوی در اختیار سازندگان انواع درب ها، نرده ها و سازه های فلزی و همچنین مهندسان و معماران می تواند قرار گیرد. صافورژه به عنوان یک محصول آماده با قابلیت انطباق با هرگونه سازه می تواند به عنوان یک بخش از ساختمان یا فضای شهری استفاده شده و زیبایی خاصی به آن محیط ببخشد. هزینه پایین این محصول آماده در مقایسه با فرفورژه های آماده و همچنین هزینه ساخت سازه با این محصول و زمان پایین ساخت آن و همچنین سبکی و استحکام آن از ویژگی های مهم صافورژه می تواند به حساب آید. وجود بیش از 140نوع طرح در انواع ضخامت ها و با فلزات مختلف و همچنین سفارشی سازی طرح ها برای مشتریان می تواند انتخابی وسیع با توجه به سلایق مشتریان در اختیار آنها قرار دهد. صافورژه به عنوان یک طرح ایرانی و ملی قادر خواهد بود معماری اصیل ایرانی و اسلامی را در سطح شهر ها گسترش داده و تمامی شهر ها و فضای داخلی خانه ها را زیباتر و اصیل تر سازد.

 

 گالری تصاویر صافورژه:

 

 


 10912,    08  اسفند  1398 ,   صافورژه