نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
انواع مدل درب

انواع مدل درب

تعریف درب
درب به ساختاری گفته می شود که از صفحه فلزی یا چوبی ساخته شده، مستطیل‌شکل است و از ارتفاع متوسط افرادی که از آن عبور می کند بلند تر است تا برای رفت و آمد و بستن ساختمان یا فظای مورد نظر استفاده شود.

درب می تواند یه عنوان حریم باشد یعنی برای جدا کردن و احترام به مکان یا فضایی طراحی شود و یا اینکه فقط جایگاهی باشد برای عبور و مرور افراد. درب ها معمولاً بوسیله یک لولا به چهارچوب محکم می‌شوند.

هر بخش از بنای مورد استفاده وظیفه خاصی در تکمیل عملکرد کل بنا وجود دارد که وظیفه درب استحکام و پايداري، حفظ حريم خصوصي و امنیتی، عايق حرارتي و صوتي، حفظ محيط از عوامل جوی مثل باد و باران می باشد.

مدل درب

مدل درب یکی از دغدغه های افراد در انتخاب ورودی هماهنگ با نمای خارجی یا دکوراسیون داخلی و شایسته جلوه دادن ساختار بنای مورد استفاده می باشد.
مدل درب بر حسب محیط و کاربرد آن انتخاب یا طراحی می شود، مدل درب برای زیبایی جلوه دادن به محیط اطراف نقش مهم و اساسی دارد.
برای ورود به بحث مدل های درب از نظر کاربرد امنیتی می توان گفت مدل زیاد مطرح نبوده و از درب های ضد سرقت و ضد آتش استفاده می شود.

انواع درب بر حسب جنس

درب شیشه ای
درب شیشه ای معمولا برای فظاهای عمومی یا برای کنترل و نظارت از فظای بیرون از آن مورد استفاده قرار می گیرد. درب شیشه ای عموما از یک لایه شیشه ساخته می شود به همین دلیل عایق مناسبی برای صدا یا گرما نمی باشد. برای مدل درب شیشه ای از دستگاه حک روی شیشه استفاده می شود و طرح ها و نقوش گوناگون می توان طراحی کرد.
برای محل های امنیتی  از درب های شیشه ای ضد سرقت و ضد گلوله استفاده می شود.

درب چوبی
عموما از چوب طبیعی، ام دی اف یا تخته 3 لایه ساخته می شود که عموما عایق صدا و گرما می باشد و وزن سبک تری نسبت به درب فلزی دارد. طرح درب چوبی در نمای خانه های کلاسیک جایگاه ویژه ای داشته و جلوه خاصی به آنها می دهد.

درب فلزی
درب فلزی جلوه مدرن و ساده دارد و مانند درهای چوبی تاب خوردگی ندارند و سرو صدای کمتری ایجاد می‌کنند و نسبت به درب های دیگر مهندسی شده تر هستند. در محل های امنیتی برا جلوگیری ورود اصولا درب فلزی زد سرقت و مقاوم در برابر آتش سوزی استفاده می کنند.


درب فرفورژه
درب گل نرده یا فرفورژه نوع از درب فلزی است که با ترکیب هنر آمیخته شده و در طرح های مختلفی ساخته می‌شوند. از این رو می توان به صافورژه اشاره کرد که بر پایه فرفورژه طراحی و ساخته می شود و متقاضیان زیادی در دهه گذشته به خود جلب کرده است. مدل های درب صافورژه ساختار های پیچیده و هنری تر از درب های فرفورژه می توان ایجاد کرد.

انواع درب بر حسب کاربرد

مدل : متناسب بودن با طراحی محیط اطراف و جلوه زیبا به محیط
محل قرار گرفتن : درب از نظر محل قرار گيري به دو دسته كلي درب خارجي و درب داخلي تقسيم مي گردند.
تعداد لنگه : يك لنگه، دو لنگه یا چند لنگه که برای عبور حداکثر تعداد افراد یا وسایل برای تردد انتخاب می شود.
جهت باز شدن : برای باز شدن درب از نظر قرار گیری دیوار های مجاور، باز شدن با دست راست یا چپ، باز شدن به سمت داخل یا خارج.
عایق : عایق برای حرارت یا صدا برای مکان های خاص