نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
انتخاب بهترین درب برای ساختمان

انتخاب بهترین درب برای ساختمان

درب از اقلام اصلی یک ساختمان می باشد و برای امنیت ساختمان بسیار با اهمیت می باشد، اما برای انتخاب درب مناسب ساختمان خود باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اهمیت انتخاب درب ورودی

افراد قبل از ورود به ساختمان با اولین چیزی که روبرو می شوند نما و درب ورودی ساختمان می باشد اولین قسمتی که با آن رو به رو خواهید شد، درب ورودی می باشد. از این رو انتخاب نمونه ای که هم از لحاظ زیبایی و هم کاربردی مناسب باشد، نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.
درب ورودی ساختمان و حیاط انواع مختلفی دارد و می توان با توجه به جنس درب، بودجه، سلیقه، کاربرد و موارد دیگر نمونه ای مناسب را انتخاب کرد. درب ورودی یکی از قسمت های ضروری در هر خانه است که حریم خصوصی را مشخص کرده و امنیت ساکنین را تضمین می نماید.
درهای ورودی در مدل های گوناگون و از جنس های مختلف ساخته می شوند و بنا به سلیقه افراد و کاربرد در ورودی ساختمان نصب می گردند. در ادامه به بررسی انواع درب ها براساس جنس و مدل می پردازیم.


استفاده از درب های چوبی

چوب از گذشته برای ساخت انواع درب و پنجره استفاده می شد، از مزایای اصلی چوب و برای ساخت درب و پنجره چوبی دسترسی آسان به چوب بود.
در عصر حاظر نیز چوب در دسترس می باشد و از هر جای جهان چوب های مختلف قابل خریداری و تبدیل به درب می باشند چوب های مختلف با طول عمر و بودجه گوناگون قابل خریداری می باشد ولی در نظر داشته باشید که چوب با هر نوع وضعیت آب و هوایی سازگار نبوده و در صورت بروز آتش سوزی از خود ایمنی نخواهد داشت.


استفاده از درب های شیشه ای

به وسیله شیشه های مقاوم در برابر ضربه که ضخامت بیشتری دارند درب می توان درب شیشه ای تولید کرد. درب های شیشه ای باعث ایجاد چشم انداز زیبا از داخل و خارج ساختمان می شود این درب ها بسیار ساده و زیبا به چشم می آیند برای زیباتر شدن آن از شیشه های رنگی و تیره تر می توان استفاده کرد.
درب شیشه ای را هم میتوان بدون فریم سفارش داد و هم در فریم های فلزی و چوبی قرار داد تا مقاومت بیشتری داشته باشند. درب های شیشه ای معمولا قیمت گرانتر دارند و نیاز به نگهداری برای آنها زیاد می باشد.


استفاده از درب آهنی

درب آهنی از مقاوم ترین درب های می باشد و هزینه آن نسبت به فلزات دیگر بسیار ارزان تر است. استفاده از درب آهنی از گذشته مرسوم بوده و طول عمر آن به نسبت هزینه ای که میپردازید زیاد می باشد.
مقاومت آهن زیاد می باشد برای همین استفاده از آهن با ضخامت کمتر نیز از استحکام آن کم نکرده ولی هزنه درب را کاهش می دهد. درب آهنی به نسبت هر بودجه قابل ساخت می باشد از مهمترین درب های آهنی می توان از درب فرفورژه نام برد که در سبک های کلاسیک تا لوکس طراحی و تولید می شود.
درب فرفورژه از اشکال پیچ خورده ساخته می شود، تقارن در این درب به شدت به چشم می خورد و حالت برجسته بودن در برخی نقاط و اتصالات آن به زیباتر شدن آن کمک کرده است.