نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
انواع درب از نظر ساختار

انواع درب از نظر ساختار

در گذشته از درب فقط انتظار محافظت و ایجاد امنیت داشتند اما در گذر زمان نیاز های ما با تغییراتی همراه بود برای مثال زیبایی یکی از ملاک های انتخاب درب می باشد.

انتظار استفاده از درب در خانه به درب ورودی ختم نمی شود تقریبا هر بخشی از خانه که حریم داشته باشد با گذاشتن درب آن بخش را کامل می کنند، مانند اتاق خواب که داشتن درب برای آن لازم می باشد.
درب ها از جنس های مختلف برای کاربرد های گوناگون ساخته می شوند، مانند درب چوبی، درب آهنی، درب استیل، درب آلومینیومی و شیشه ای که هر کدام بر حسب نیاز می تواند کاربرد داشته باشد.


درب های دو جداره

این درب ها بصورت عایق بوده و مانع از انتقال حرارت و صدا می شوند، نمونه ای از این نوع درب می توان به یو پی وی سی اشاره کرد که در رنگ ها و شکل های مختلف ساخته می شوند.


درب های پنل دار

قاب دور این درب ها و پنل داخلی آن می تواند از جنس های مختلفی ساخته شود، استفاده از جنس های مستحکم برای قاب دور می تواند باعث افزایش امنیت در این درب ها شود. پنل وسط این درب های میتواند از شیشه، چوب یا حتی آهن باشد که بسیار شیک و مدرن قابل طراحی و ساخت می باشد.


درب های گرد

درب های اتوماتیک در حالت های گرد قابل تولید است. این درب ها برای ورودی های بزرگ گزینه خوبی است و رنگ شیشه آن می تواند بر حسب رنگ نمای ساختمان قابل انتخاب باشد.


درب های اچ دی اف

ورق های اچ دی اف بر روی صفحات چوبی پرس می شوند که بیشتر برای درب اتاق خواب و سرویس بهداشتی استفاده می شود، این درب های هزینه پایین تری نسبت به دیگر درب ها دارد.


درب های کشویی

این نوع درب بصورت کشویی باز و بسته می شوند، استفاده از این نوع درب برای محل هایی که فظای کافی برای باز شدن درب در آن وجود ندارد بسیار مناسب است.


رنگ کردن درب

رنگ برای جلوه یک درب نقش بسیار مهم و اساسی دارد، استفاده از رنگ های با دوام و طول عمر بالا می تواند باعث طولانر تر شدن عمر مفید درب شما شود پس هیچ وقت در انتخاب رنگ کم لطفی نکنید چون در طولانی مدت نقش حساسی را ایفا می کند.


استحکام درب

استحکام درب به عوامل مختلفی بستگی دارد، از این موارد می توان به جنس درب، اتصالات داخلی و چهارچوب درب نام برد. هدف از نصب درب ایجاد امنیت و آرامش می باشد و این مورد بسیار با اهمیت بوده پس در استحکام آن حتما تاکید داشته باشید.
درب هایی که در ورودی ساختمان نصب می شوند باید استحکام بیشتری نسبت به درب های داخلی داشته باشد، علت آن به شرایط مختلف محیطی و آب و هوایی بر می گردد مثلا درب ورودی ساختمان شاید حرارت 50 درجه بالای صفر را تجربه کند و یا با رطوبت شدید روبرو گردد. ضربه پذیری در این نوع درب باید وجود داشته باشد و در این موارد تغییر شکل ندهد. عموما درب های ورودی را از جنس فلزی می سازند که استحکام بیشتری دارد، درب فرفورژه از جمله درب های فلزی بوده که علاوه بر استحکام بالا، طرح های زیبا و متنوعی دارد.