نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
انواع درب ورودی از نظر سبک و عملکرد

انواع درب ورودی از نظر سبک و عملکرد

اگه شما مشغول طراحی و ساخت خانه خود هستید حتما از نظر انتخاب طراحی و عملکرد قسمت های خانه خود حساسیت های خود را دارید.

داشتن ایده بخش های خانه از نظر نیاز و زیبایی شما را به چالش خواهد کشید، استفاده از طرح های آماده که آرشیتکت ها در اختیار شما می گذارند می تواند در انتخاب طرح مشابه با انتظار تان به شما کمک کند. انتخاب درب ورودی از منظر طراحی و سبک ساختمان شما می تواند زمینه به چالش کشیدن تان را برای پیدا کردن یک طرح خاص در شما بیدار کند.

اما در اینجا می خواهیم انواع درب ورودی ساختمان ها را از منظر سبک و عملکرد شان بررسی کنیم، پس با ما در ادامه همراه باشید.

درب لولا دار

درب های لولا دار از جمله درب های پرطرفدار می باشد که در سبک های با تنوع زیاد در سرتاسر جهان یافت می شود، این نوع درب هم بعنوان درب ورودی و هم درب های داخلی یک ساختمان قابل اجرا و پیاده سازی است، این نوع درب هنگام  باز و بسته شدن در اطراف خود به فضای بیشتری نیاز دارد.

درب کشویی

درب های کشویی همانند کشو در راستای درب قابل باز و بسته شدن هستند، این درب ها هنگام باز و بسته شدن بر خلاف درب های لولا دار به فظای بسیار ناچیز نیاز دارند.

درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک معمولا در محل هایی که تردد زیاد در آنجا وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند، این نوع درب معمولا بصورت کشیویی باز و بسته می شوند تا هنگام باز و بسته شدن با افراد برخوردی نداشته باشند. درب های اتوماتیک با داشتن سنسور تشخیص حرکت و نزدیک شدن افراد باز می شوند و بعد از مدت زمان تعیین شده در صورت عدم تشخیص حرکت بسته می شوند.

درب فرفورژه

درب های فرفورژه معمولا برای خانه های حیاط دار مورد استفاده قرار می گیرد، درب فرفورژه از جمله درب های مجلل می باشد و طرفداران زیادی دارند. این درب ها از اشکال منحنی در سبک مدرن و کلاسیک تولید می شوند و به دلیل آنکه جنس آهنی دارند از استحکام و طول عمر بالایی برخوردار هستند.

درب فرانسوی

درب های فرانسوی از انواع درب های بسیار زیبا و جذاب هستند که بصورت دو لنگه ساخته می شوند، عملکرد این نوع درب مانند درب های لولا دار بوده و هر دو لنگه به طرفین باز می شوند.

درب هلندی

درب های هلندی از دو بخش تشکیل شده است، بخش بالایی و بخش پایینی که این درب را به صورت افقی به دو نیم تقسیم کرده است. این درب ها برای کسانی که کودک دارند مناسب می باشد دلیل آن هم این است که شما می توانید نیمه بالایی آن را باز کنید در حالیکه نیمه پایین آن بسته باشد.

درب جیبی

درب های جیبی عملکرد مشابه درب های کشویی دارند با این تفاوت که درب های جیبی هنگام باز شده به سمت داخل دیوار حرکت می کنند. در هنگام نصب این نوع درب فظایی در دیوار برای باز و بسته شدن درب جیبی در نظر گرفته می شود.