نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
انواع حفاظ و کاربرد آن

انواع حفاظ و کاربرد آن

استفاده از حفاظ در ساختمان به شکل های مختلف قابل پیاده سازی است، انواع حفاظ در ساختمان برای حفاظت و ایمنی ساکنین و اموال موجود در ساختمان استفاده می شود.

انواع حفاظ های پنجره مدرن با  نوع حفاظ پنجره ساده متفاوت است، طرح ها حفاظ های مدرن و لوکس بسیار زیباتر و پیچیده تر بوده و هزینه تمام شده آن ها بیشتر از انواع حفاظ ساده پنجره می باشد.
هم اکنون حفاظ ها به دو صورت متحرک و ثابت تولید می شود، جنس اکثر حفاظ های تولید شده فلزی بوده و چون قیمت آهن در بین فلزات کمتر از همه بوده به همین دلیل حفاظ آهنی قیمت مناسب و طرفداران زیادی دارد.


علت افزایش قیمت حفاظ

استفاده از طرح های پیچیده تر و  ظرافت بیشتر باعث افزایش قیمت حفاظ شده و مدت زمان تولید نیز افزایش می یابد. از دلایل قیمت بالاتر برخی از حفاظ ها به استفاده از یراق آلات و رنگ آمیزی اختصاصی می باشد که هم باعث طولانی تر شدن عمر حفاظ شده و هم جلوه بهتری از خود به نمایش می گذارد.
افراد در صورتی که طرح خاصی مد نظر نداشته باشند می توانند از بین طرح های حفاظ های ارائه شده توسط تولید کنندگان به دنبال طرح مورد پسند خود بگردند و البته با در نظر گرفتن بودجه نیز طرح خود را انتخاب کنند و در صورتی که از قبل طرح خاصی مد نظر دارند ی توانند بنابه سلیقه خود سفارش طرح جدید برای حفاظ ساختمان خود را به تولید کننده بدهند.
زیبایی حفاظ ها در زیبایی ساختمان تاثیر مستقیم داشته و در صورتی که طرح حفاظ شما با طرح نمای ساختمان تداخل داشته باشد باعث ظاهری بد ساختمان از منظر ناظران ساختمان می شود.


ایمنی و امنیت حفاظ

ایمن سازی ورودی های ساختمان از دست سارقان لازم و مهم بوده برای همین استفاده از حفاظ های پنجره مخصوصا در طبقات پایینی ساختمان ها بسیار مهم می باشد. جنس این نوع حفاظ های باید فلزی باشد تا در برابر ضربه مقاومت بالایی از خود به نمایش گذارد.
حفاظ های در انواع مختلف برای پنجره، راه پله، بالای دیوار، دور استخر و بسیاری از محل های دیگر قابل اجرا و پیاده سازی است. یکی از انواع آنها حفاظ فرفورژه است که به دلیل استفاده از آهن با ضخامت و تراکم بالا جزء بهترین حفاظ های مورد استفاده افراد می باشد. استفاده از حفاظ بعضا برای تزئین می باشد و در این نوع حفاظ از متریال هایی با ضخامت کم و غیر ایمن استفاده می شود تا هزینه تمام شده آن کمتر شود.
به موجب نیاز به ایمنی بیشتر از حفاظ در قسمت هایی از ساختمان که با اختلاف ارتفاع روبرو هستیم یا نیاز ب مسدود کردن مسیر رفت و آمد می باشد از حفاظ استفاده می شود، بنابر این نیاز برای داشتن حفاظ با استحکام بالا حس می شود و برای این منظور باید برخی از موارد را در طراحی و ساخت حفاظ رعایت کنیم، یکی از این موارد تراکم زیاد حفاظ می باشد بطوری که فاصله بین قطعات و طرح های روی حفاظ زیاد نباشد که کودکان از آن عبور کنند یا حیوانات از آن به داخل ساختمان وارد شوند. رنگ کردن در حفاظ باعث زیبایی آن و هماهنگ شدن با طراحی ساختمان شده و به افزایش طول عمر حفاظ کمک می کند.