نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
انتخاب حفاظ پنجره مناسب

انتخاب حفاظ پنجره مناسب

استفاده از حفاظ پنجره معمولا در طبقات پایین ساختمان ها بیشتر حس می شود، استفاده از حفاظ پنجره علاوه بر حفاظت در برابر ورود غیر مجاز، برای جلوگیری از سقوط می باشد.

حفاظ پنجره ساده

حفاظ پنجره ساده محبوب می باشد این نوع حفاظ قیمت کمتری داشته و زمان ساخت کمتری به دلیل ساده بودن دارد. در ساخت این نوع حفاظ از قوطی استفاده می شود که میله های را بصورت عمودی یا افقی در فاصله های منظم در کنار هم جوشکاری می کنند. فاصله مابین این میله ها باید بگونه ای باشد که یک کودک نتواند از لابه لای آن عبور کند.
حفاظ های آهنی استحکام بالایی و قابلیت رنگ پذیری بسیار آسانی دارند استفاده از آهن در ساخت انواع حفاظ به دلیل پایین بودن قیمت آهن نسبت به فلزات دیگر بسیار مرسوم تر می باشد. حفاظ آهنی را با جوشکاری به پنجره یا قسمت های فلزی اطراف پنجره نصب می کنند.


انواع حفاظ پنجره

حفاظ ثابت: در این نوع حفاظ از طرفین جوشکاری یا پیچ می شود و قابل باز و بسته کردن نمی باشد، حفاظ ثابت در سمت خارجی پنجره نصب می شود.


حفاظ رولی

این نوع از حفاظ بصورت فرش قابل رول شدن می باشد و می توان از داخل یا خارج پنجره نصب شود، حفاظ رولی برای دسترسی به بیرون و دیدن فظای اطراف باز می شود.


حفاظ آکاردئونی

این نوع حفاظ بصورت میله های عمودی بوده که اتصالات بصورت ضربدری آنها را کنار هم قرار داده است، بصورت افقی قابل باز و بسته شدن هستند و ضریب اطمینان بالایی دارند.


حفاظ فرفورژه

این نوع حفاظ از جنس میله های آهنی تولید می شود که با  روش های خاص خود خمکاری شده اند، جلوه زیبای حفاظ فرفورژه زبانزد همه بده و برای ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع طراحی در فرفورژه بسیار بالا بوده و به دلیل جنس آهن قابلیت اطمینان بسیاری دارد.


حفاظ استیل

این نوع حفاظ به دلیل جنس فلزی که دارد دارای طول عمر بالا بوده و بصورت میله های استیل در شکل های ساده تولید می شود که طرفداران خاص خود را دارد.


حفاظ چوبی

معمولا در مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد اما ممکن است به دلیل پوسیدگی طول عمر کمتری نسبت به نمونه های دیگر داشته باشند.


مراحل انتخاب حفاظ پنجره

در مرحله اول استحکام حرف اول و آخر را در حفاظ پنجره می زند و در مرحله دوم باید به طول عمر حفاظ پنجره اشاره کرد تا در طی گذشت سالیان تغییر شکل نداده و تخریب نشود. طرح حفاظ پنجره برای زیبا سازی ساختمان و محیط اطراف ما بسیار مفید می باشد. انتخاب رنگ مناسب برای حفاظ بر اساس سلیقه شخصی شما و وجود رنگ های موجود در نمی ساختمان می باشد تا به زیبایی آن بیافزاید.
قیمت حفاظ پنجره بر حسب جنس، ابعاد، وزن و کار انجام شده روی آن می باشد، استفاده از حفاظ پنجره از جنس استیل حتما هزینه بیشتری از حفاظ آهنی ساده خواهد داشت. نکته قابل توجه دیگر هم که باعث افزایش هزینه حفاظ می شود کیفیت متریال بکار گرفته شده در تولید آن می باشد که بسیار مهم بوده چرا که کیفیت بالای جنس حفاظ باعث افزایش استحکام شده و عکس این موضع هم صحت دارد.