نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
طرح نمای ساختمان فلزی جدید

طرح نمای ساختمان فلزی جدید

نمای ساختمان یکی از مهمترین موارد برای زیبایی یک ساختمان محسوب می شود، علت آن هم دید اولیه افراد قبل از ورود به ساختمان می باشد.

افراد می توانند قبل از ورود به ساختمان با توجه به نقش و نگار ساختمان به سلیقه و محیط داخلی ساختمان پی می برند و از نظر تجملات و طراحی می توانند ساختمان را مقایسه کنند.


طرح نمای ساختمان

نمای هر ساختمان نقش مهم و اساسی در زیبایی آن دارد،  طراحی نمای ساختمان توسط آرشیتکت با توجه به شرایط آب و هوا، موقعیت جغرافیایی، سلیقه افراد و بودجه افراد انجام می شود. استحکام نما در ساختمان اهمیت زیادی دارد  و برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی گرمایی و سرمایی مهم است.
جنس نمای ساختمان میتواند از سنگ، آجر، فلز، سیمان، چوب، کامپوزیت و غیره باشد، در حال حاظر نما هایی با ترکیبات خاص و مختلف هم طراحی و اجرا می شود.
در گذشته نمای آجری بسیار مورد توجه بود و در همه جا مورد استفاده قرار می گرفت، اکنون آجر هایی با طرح های مختلف و خاص مخصوص نمای ساختمان طراحی شده که بسیار متنوع بوده و طرفداران خاص خود را دارد.


انتخاب نمای ساختمان

نمای ساختمان باید دارای مشخصات خاص باشد تا بصورت ایده آل به شمار آید، برای مثال وزن کم نمای ساختمان باعث کاهش وزن ساختمان می شود تا در مقابل تنش های احتمالی هنگام زلزله مشکلی برای ساختمان ایجاد نکند.
نمای ساختمان باید عایق حرارتی باید تا در تابستان از ورود گرما و خروج سرما مقابله کند و در زمستان از خروج گرما و ورود سرما جلوگیری نماید.
رنگ نمای ساختمان باید مقاوم باشد تا در مقابل آفتاب سوزان و شرایط جوی نامتعارف تغییر نکند، همینطور باید قابل شستشو بوده و رطوبت را به خود جذب نکند، عایق صوتی بودی و در شرایط مختلف استحکام لازم و کافی را داشته باشد.


نمای ساختمان فلزی

استفاده از فلز به دلیل استحکام بالا در همه جای ساختمان به شکل های مختلف انجام می شود ولی استفاده مستقیم فلز برای نمای ساختمان سبک جدید و زیبایی است که طرفداران خود را دارد.
با استفاده از نمای فلزی دیگر نیاز نیست برای پنجره یا بالکن ها نرده کسی شود، با طراحی و تغییراتی در نما می توان به عنوان نرده و حفاظ نیز از آن استفاده نمود.


نمای ساختمان ارزان

یکی از موادی که برای کاهش هزینه نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد سیمان است، نمای سیمانی از نظر هزینه مصالح و اجرا بسیار مطلوب است.
نمای سیمانی از سیمان رنگ سفید یا رنگی اجرا می شود، سرعت آماده سازی و اجرای آن بالا می باشد،. مقاومت سیمان برای تخریب در شرایط جوی مختلف بسیار بالا بوده ولی عایق حرارتی خوبی نمی باشد.


نمای ساختمان لوکس

حتما نما های رومی لوکس را دیده اید که از سنگ ساخته شده اند، سنگ از جمله متریال هایی می باشد که برای نما های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.
معمولا نمای سنگی زیبایی و جذاب می باشد و از گوشه های تیز و قوس دار که قبلا توسط طراح ترسیم شده است ساخته می شود.


نمای ساختمان شیشه ای

منمای شیشه ای معمولا برای ساختمان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد، نور گیری در این نوع نما بسیار عالی بوده و تامین انرژی گرمایشی ساختمان نیز می تواند به همین صورت انجام شود، در ساخت این نوع نما از شیشه های  سکوریت یا رفلکس استفاده می شود.
نمای شیشه ای بسیار مستعد جذب آلودگی و کثیف شدن می باشد برای این منظور هر از چند گاهی باید توسط شرکت هایی که برای شستن نمای ساختمان مشغول هستند  انجام شود.