نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
نورگیر سقفی جدید

داشتن نور طبیعی خورشید در خانه هم برای سلامت هم برای کاهش هزینه های روشنایی بسیار اهمیت دارد برای همین استفاده از نورگیر سقفی بسیار مفید می باشد.

نورگیر سقفی چیست؟

بعضا دیده می شود که در اتاقی پنجره وجود ندارد یا نور کافی به اتاق توسط پنجره های نصب شده نمی رسد برای حل این مشکل از نورگیر سقفی استفاده می کنند. با نصب در نورگیر سقفی در ساختمان می توان از نور خورشید در طول روز استفاده کرد. برای انتقال نور خورشید به فضاهایی از ساختمان که امکان نصب پنجره در آن وجود ندارد می توان با نصب نورگیر سقفی این مشکل را حل کرد.
مزایایی که پنجره نسبت به نورگیر سقفی دارد در باز و بسته شدن آن می باشد که به اینصورت هوای داخل ساختمان عوض می شود ولی مزیت نورگیر سقفی در رساندن نور به محل هایی از ساختمان است که از دیوار های کنار ساختمان دور هستند و پنجره ها نمیتوانند نور آن جا را تامین کنند.


کاربرد نورگیر سقفی

استفاده از این نوع نورگیر فقط به پذیرایی ختم نمی شود، نور گیر سقفی را می توان در حمام، سرویس بهداشتی، اتاق ها، آشپزخانه، پارکینگ و استخر نیز استفاده کرد.
با استفاده از نور گیر هایی که دارای در برای تهویه هوا دارند می توان از هوای مطلوب بیرون نیز استفاده کرد، حتما بعضا مشاهده کرده اید داخل خانه بسیار گرم است شما می توانید با باز کردم دریچه نورگیر به سرعت هوای گرم را به خارج از ساختمان هدایت کنید، دلیل آن هم چگالی کم هوای گرم می باشد که در سقف بیشتر جریان دارند و به نورگیر نزدیکتر است و با باز کردن دریچه سریعتر به بیرون هدایت می شود.

انواع نورگیر سقفی

نورگیر ها بر اساس جنس، طرح و رنگ در انواع مدل های گوناگون طراحی و تولید می شوند. استحکام در نور گیر بسیار لازم است چرا که مثلا در هنگام بارندگی باران  و برف اگر استحکام نورگیر کم باشد ممکند از در موارد بارش شدید بشکند و فرو بریزد.


نورگیر سقفی ثابت

هیچ دریچه ای در این نورگیر برای باز و بسته شدن در آن وجود ندارد و برای تامین نور و جلوه آن مورد استفاده قرار می گیرد، استحکام آن بالا بوده و در ساختمان های بزرگ بیشتر استفاده می شود.


نورگیر سقفی دریچه دار

دریچه در این نوع نورگیر ها به چند روش ریلی، فنر و پیچی باز و بسته می شود. این نوع نورگیر هم برای تامین نور مورد استفاده قرار میگیرد و هم برای تهویه هوای داخل ساختمان استفاده می شود.


نورگیر سقفی جدید

با پیشرفت تکنولوژی حتما از استفاده تکنیک های جدید در ساختمان باخبر می شوید، امروزه از نورگیر های جدیدی که با طرح های مدرن و چشم نوازی طراحی شده اند استفاده می شود. نورگیری که به سبک فرفورژه و طرح نو ساخته می شوند. استفاده از این نوع نورگیر بدون شیشه نیز امکان پذیر بوه و برای حیاط خلوت و دور استخر بیشتر استفاده می شود.
نور خورشید از لابه لای این طرح ها به گونه ای جذاب و زیبا عبور کرده و بر روی اجسام و زمین می تابد که زیبایی محیط را دو چندان می سازد.