نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
نورپزدازی خاص در خانه

نورپزدازی خاص در خانه

حتما شما هم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان بسیار وقت می گذارید و برای داشتن یک طرح شیک و ایده آل از آرشیتکت های زیادی مشاوره می گیرید.

برای نور پردازی خانه راه و روش های زیادی مطرح است که یکی از مرسوم ترین آنها استفاده از لوستر می باشد، معمولا به نورپردازی قسمت پذیرایی بیشتر اهمیت داده می شود دلیل آن هم این است که افرادی که از بیرون به خانه می آیند معمولا بیشتر وقت خود را در پذیرایی به سر می برند.
استفاده از وسایل منزل برای طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است ولی آیا دون نور مناسب میتوان از زیبایی که در طراحی خلق شده بهره برد؟  نورپردازی علاوه بر جلوه گری زیبایی ذاتی که در طرح اصلی قرار دارد می تواند باعث زیبا تر شدن محیط پیرامون شود.
برای مثال به گلدان ساده را که کنج دیوار قرار داده شده را در نور یک لامپ در نظر بگیرید، در منظره پیش روی شما چیزی نظر شما را جلب نمی کند و توجهی به محل خاصی نمی کنید. در صورتی که نور زرد رنگ از بالای گلدان مستقیما بر روی آن تابیده شود بطوری که فقط گلدان و اندکی از حاشیه آن را نورانی کند باز هم نظر شما به آن جلب نمی شود

 

نورپردازی دکوراسیون خانه

مسئله نور پردازی فقط به نور هایی بر نمی گردد که ما نصب می کنیم، استفاده صحیح از محل پنجره ها نیز برای تامین نور محیط داخلی خانه اهمیت بسیار زیادی دارد. از طرح پرده و جنس آن که از پشت توسط پرتو های نورانی خورشید غنی شده اند و به زیبا ترد شدن خانه می افزاید غافل نشوید.
استفاده از نورگیر با طرح های خاص که در روز هم نور خانه را تامین می کنند و هم نقش خود را در زمین می گستراند هم جای فکر و ایده جدیدی است. استفاده از فرفورژه برای طراحی درب و نرده منزل که با طرح های پیچ و تاب خورده و نورپردازی شده مناسب منزل می باشد.
اگر به فکر نورپردازی هستید باید بگویم نورپردازی یکی از جذابیت های خانه شما می شود. برای جذاب تر کردن قسمتی از دکوراسیون حتما از نور پردازی استفاده کنید.

 

نورپردازی خاص خانه

استفاده از نور پردازی خاص در قسمت های مختلف خانه مهم است ولی از نور پردازی تکراری بخش های خاص جلوگیری کنید تا جذابیت هر قسمت با محل دیگر متفاوت بوده و تکراری نباشد.
اگر از نورپردازی بیش از حد استفاده کنید باعث شلوغ شدن طراحی شما می شود و اگر کم استفاده شود سایه ایجد شده یا قسمتی تاریک می ماند. نورپردازی مناسب یعنی همه بخش های منزل بخوبی در شب دیده شود و فضا های سایه روشن به جلوه دکوراسیون شما بیافزاید.
نورپردازی مخفی به زیبایی حالت های کناری سقف و دکوراسیون جلوه خوبی می دهد، استفاده از لامپ های کم مصرف به دلیل کم شدن هزینه مصرف برق کمک می کند.
استفاده از لامپ های رنگی برای تغییر نور محیط و زیبا ترد شدن آن گزینه مناسبی می باشد. همانطور که می دانید نورپردازی داخلی بیشتر در شب جلوه خود را می دهند علت جلوه نکردن آنها در روز به دلیل وجود نور خورشید می باشد که غالب نور محیط را در بر می گیرد.