نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
انواع نورپردازی در دکوراسیون داخلی

انواع نورپردازی در دکوراسیون داخلی

در عصر جدید و جامعه کنونی نورپردازی لازمه دکوراسیون داخلی و حتی نمای ساختمان بشمار می آید بطوری که طراحی بی نظیر دکوراسیون داخلی ممکن است بدون نور پردازی آنچنان جلوه ندهد.

اهمیت نورپردازی

شما میدانید برای دیدن تصویری از هر چیز باید نوری از آن به ما برسد تا بتوانیم فظا سازی کرده و آن را ببینیم. استفاده از نور در هر ساختمان لازمه دیده شدن یا بهتر دیده شدن جزئیات آن است،
نورپردازی به دو نوع نورپردازی طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود، در نورپردازی طبیعی از نور خورشید استفاده می شود که می توان آن را از پنجره و نورگیر به سمت داخل هدایت کرد.
آرشیتکت ها و طراحان داخلی از نور برای سایه روشن کردن فظا و حجم دادن به هنر بکار برده شده در آن استفاده می کنند. در گذشته نور برای دیده شدن اشیاء و فضا استفاده می شد ولی در حال حاظر طراحی زیبا و خلاقانه سازه ها با نورپردازی خوب می تواند انجام شود.
داشتن نور مناسب در طراحی زیبای دکوراسیون داخلی با هنرودانش امکان پذیر است تا باعث خلق منظره های بی نظر و چشم نواز گردد.

 

نورپردازی طبیعی

استفاده از نور طبیعی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شده و برای شادابی محیط خانه مناسب است، به دلیل تغییر جهت تابش خورشید در طول روز محل و شدت نور همیشه در حال متغیر می باشد.
نور خورشید با استفاده از حفاظ نصب شده در پنجره و پرده های خانه به شدت و شکل های مختلف به داخل ساختمان می تابد.
معمولا پنجره های ساختمان ها را به سمت آفتاب می سازند  تا نور دهی بیشتری به داخل ساختمان داشته باشند و در طول روز از لامپ استفاده نشود و در صورتی که نور داخلی ساختمان کم باشد از نورگیر برای محل های مورد نیاز استفاده می شود.
استفاده از نورگیر برای تمام طبقات امکان پذیر بوده و از یک قسمت می توانند نور همه طبقات را تامین نمایند.


نورپردازی دکوراسیون داخلی

بعد از غروب خورشید روشنایی نور مصنوعی تنها راهکار برای ایجاد نور در خانه می باشد، نورپردازی برای دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
تنظیم شدت نور لامپ ها و تغییر رنگ آنها می تواند باعث زیبا تر شدن ساختمان و دکوراسیون شما شود. استفاده از سیستمی برای قطع کردن نور در زمان خاص می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود.
نور خورشید در موقعیت جغرافیایی و قسمت های مختلف ساختمان متفاوت می باشد و بعضا باید نور بخشی از ساختمان را کم و بخش دیگر را زیاد کرد، برای کم کردن نور خورشید معمولا از پرده و حفاظ زینتی استفاده می شود در بخشی از ساختمان هم که نور کمبود دارد از لامپ و وسایل تزئینی که از خود نور متصاعد می کنند استفاده می شود.

 

نورپردازی دکوراسیون هنری

نورپردازی داخلی با استفاده از وسایل دکوری و سازه های هنری به زیبایی دکوراسیون داخلی شما می افزاید شما با این کار می توانید هم نور محیط خود را تامین کرده و هم به زیبایی محیط پیرامون خود کمک کنید.
وسایل تولید شده با فرفورژه علاوه بر استحکام بالا به محیط پیرامون شما زیبایی وصف ناپذیری می دهد، برای دیدن محصولات فرفورژه از صفحه اصلی سایت صافورژه دیدن فرمایید.