نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
طرح جدید حفاظ پنجره

طرح جدید حفاظ پنجره

در طراحی نمای خارجی ساختمان انتخاب طرح برای حفاظ پنجره ها از موارد ضروری می باشد و باید طرح و رنگ آن متناسب با نمای طراحی شده ساختمان باشد.

پنجره های طبقه های پایین در هر ساختمان برای سارقان از موارد آسان برای نفوذ به داخل ساختمان ها می باشند. در صورتی که ساختمان در کوچه های خلوت یا مناطق دورتر از داخل شهر باشند قضیه بسیار جدی تر می شود و استفاده از حفاظ پنجره بسیار مهم و ضروری است.
علت اصلی استفاده از حفاظ پنجره استفاده از سازه مستحکم و قابل اطمینان برای جلوگیری از نفوذ به داخل یا خارج از ساختمان از طریق پنجره می باشد ولی برای جلوگیری از پرت شدن افراد بویژه کودکان نیز از حفاظ پنجره استفاده می شود.


حفاظ پنجره برای کودکان

در صورتی که در طبقات ساختمان کودکی به پنجره ها دسترسی دارد استفاده از حفاظ پنجره بسیار اهمیت دارد تا از سقوط کودکان جلوگیری کند،  در این مورد  نصب حفاظ هایی که از تراکم بیشتری برخوردار باشند بهتر عمل می کنند و کودک نمیتواند از لای آن عبور کند.
استفاده از اصول ایمنی در ساختمان برای جلوگیری از خطرات احتمالی خیلی مهم بوده و در صورت کم کاری ممکن است زیان های جدی برای ساکنان آن در پی داشته باشد، حفاظ پنجره از موارد مهم برای ایجاد اصول ایمنی در پنجره ها به شمار می رود.


انتخاب جنس حفاظ پنجره

همان طور که گفته شد استحکام شرط اول و اساسی در انتخاب حفاظ پنجره است و برای رسیدن به آن باید از موارد اولیه و جنس حفاظ با استحکام بالا استفاده نمود.
عمده موارد استفاده شده برای حفاظ ها از جنس فلزات می باشد چون فلز از استحکام بالایی برخوردار بوده و به خوبی برای ساخت حفاظ پنجره تغییر شکل می دهد.
استفاده از فلز استیل برای زیباتر شدن طرح حفاظ ایده جالبی است ولی باید در نظر داشت که حفاظ  استیل قیمت بالایی دارد، در مقابل آن فلز آهن هم استحکام زیادی داشته و هم قیمت مناسب تر دارد می باشد.


طرح حفاظ فرفورژه

حفاظ پنجره فرفورژه در انواع مدل های ساده و لوکس تولید می شود، جنس حفاظ فرفورژه از آهن می باشد. تولید حفاظ فرفورژه در انواع سبک ها با استفاده از میله های آهنی تولید و ساخت می شود، در این روش میله های آهنی را در کوره های مخصوص حرارت می دهند و سپس با استفاده از ابزاری مخصوص به نسبت نیاز خم کاری می کنند تا به شکل ایده آل دست پیدا کنند.
وجود طرح های متنوع و زیاد برای حفاظ فرفورژه باعث شده انتخاب گسترده تر بوده و افراد به شکل آزادانه ای به دنبال طرح حفاظ ساختمان بگردند.


انتخاب رنگ حفاظ پنجره

انتخاب رنگ بعد از طرح از مهم ترین موارد برای زیبایی حفاظ می باشد، بنابر این باید در انتخاب رنگ حفاظ خود کمی سلیقه به خرج دهید تا در صورت استفاده رنگ آن به زیبایی حفاظ بافزاید، قابل ذکر است که به دلیل اینکه حفاظ پنجره از موارد مورد بحث در طراحی نمای ساختمان می باشد حتما قبل از رنگ آمیزی با طراح ساختمان خود برای انتخاب رنگ مطرح کنید.