نام کاربری *
پسورد *
مرا به یاد داشته باش

ایجاد یک حساب

بخشهای مشخص شده با ستاره (*) مورد نیاز است.
نام *
نام کاربری *
پسورد *
تائید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
سبک جدید نورپردازی دکوراسیون داخلی

سبک جدید نورپردازی دکوراسیون داخلی

شاید بعضی افراد دکوراسیون شیک و بی نظیری برای خانه خود فراهم کرده اند ولی اگر نور پردازی در خانه به شکل ایده آل نباشد شکوه و زیبایی دکوراسیون زیاد به چشم نخواهد آمد.

به منظور کاهش هزینه ها و صرفه اقتصادی بهتر است از لامپ کم مصرف استفاده شود این لامپ ها شاید در هنگام خرید از لامپ های با مصرف بالا گرانتر باشند ولی هم طول عمر این لامپ ها زیاد بوده و هم هزینه برق شما را با مصرف ناچیز برق کمتر می کند، این یعنی صرفه جویی بیشتر در طولانی مدت انجام می شود.
طراحی دکوراسیون داخلی به چیدمان مبلمان، تزئینات دکوراسیون، نورپردازی و بسیاری از موارد دیگر وابسته است، نورپردازی در برجسته کردن دکوراسیون نقش مهم و اساسی دارد.

تاثیر نور و سایه در دکوراسیون داخلی

در اصل نورپردازی ایده آل، استفاده از نور به میزان، جهت و محل مناسب می باشد. استفاده از نحوه نورپردازی مناسب به محل مورد استفاده وابسته است برای مثال نور پردازی وسایل ساخته شده از فرفورژه که با عبور نور بخش سایه روشنی از خود به نمایش می گذارند جلوه بهتری دارد.
در نورپردازی میزان و شدت نور اهمیت دارد، این کار باعث می شود برخی موارد که مورد نیاز است برجسته شده با حاشیه دکوراسیون در نظر گرفته شود. استفاده از نور در رنگ های خاص نیز می تواند چهره ای جدید و خوش آیند به دکوراسیون داخلی شما بدهد و موجب زیباتر شدن محیط اطراف شما شود.
امروزه برای کنترل نور بخش های مختلف دکوراسیون داخلی از ریموت کنترلر استفاده می شود تا از راه دور نسبت که کنترل و روشن خاموش کردن بخش های مختلف نور خانه اقدام کنیم.

نورپردازی نقطه ای

حتما شما نیز در ورود به محلی  اگر با نور زیاد در قسمتی از دکوراسیون آن روبرو شدید به آن توجه بیشتر دارید، به این محل که با نور به آن اشاره می شود نقطه کانونی می گویند. محلی مانند یک تابلو نقاشی می تواند با نورپردازی برجسته تر و زیباتر نشان داده شود. این کار باعث می شود جذابیت آن بیشتر شده و زیباتر از آنچه که هست به نظر بیاید.
استفاده از نور کافی در نورپردازی محل هایی که بیشتر استفاده می کنیم بسیار مهم است، محلی مانند آشپزخانه که نورپردازی در آن علاوه بر دکوراسیونی مانند کابینت باید بخش های دیگر نیز نور خوب داشته باشند. برای روشن تر کردن فضای کانتر آشپزخانه می توان از لامپ های کوچکی زیر کابینت ها استفاده کرد تا فضای کار در آشپزخانه روشنتر شود.

نورپردازی اتاق ها

اتاق پذیرایی محلی برای دورهمی، مطالعه و تماشای تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد، برای همین دلیل نورپردازی بخش های گوناگون آن اهمیت بسیاری دارد.
اتاق خواب به نور پردازی متفاوت تری نیاز دارد، برای مثال چراغ هایی که کنار تخت خواب باید نور لازم برای مطالعه را فراهم کنند. در صورت وجود آینه، مجسمه و تابلو نقاشی باید از نورپردازی نقطه ای جهت زیباتر شدن آنها استفاده کرد.
نور پردازی بخش هایی از اتاق های گچبری و آرک استفاده شده می تواند به زیبایی آن بیافزاید. انجام نور پردازی مناسب هر محل می تواند به جذاب دیده شدن فضای اتاق ها کمک کند.